„Chtěli jsme žákům nabídnout techniku, se kterou se běžně setkávají studenti na vysokých školách a lidé v praxi. Mohou si tak sami osahat, jaké to je programovat 3D tisk,“ řekl ředitel školy Pavel Trulík. Minulé setkání žáků v kroužku navštívil starosta města Znojma Jan Grois. „Byl u toho, když se testoval historický vynález, ne nikoho menšího, než Leonarda da Vinciho. A sice jeho legendární přenosný most. Jednotlivé trámky tohoto mostu byly vyrobeny právě v 3D tiskárně a žáci sestavovali právě tento most. Zároveň jeden ze žáků, konkrétně Michal Soviš ze 7. B, předvedl přímo před očima užaslých návštěvníků naprogramování jednoho z dílů mostu a zahájení samotného tisku. Chtěl bych poděkovat učiteli Karlu Kochovi za náplň kroužku a městu Znojmu za finanční podporu,“ doplnil Trulík.

„Je skvělé, že základní škola na Pražské realizuje takto moderní a nadčasové aktivity. Právě rozvoj nových znalostí a dovedností u žáků jsme projektem Kolumbus #2 chtěli nastartovat,“ podotkl Grois.

Projekt Kolumbus #2 se zaměřuje na podporu vzdělávání v různých oblastech. Jednou z nich je i finanční podpora škol na aktivity, které si škola sama vybere.