Díky Hvězdárně a planetáriu Brno mohli příchozí obdivovat desetimetrový model Heliosféry, tedy Slunce. „S VIDA! science centrum Brno se mohli návštěvníci stát na chvíli vědci a nahlédnout do tajů vědy. Na dalším programu se podílela Policie České republiky, jejichž jízdní oddíl předvedl činnost policejních koňů,“ sdělila mluvčí nemocnice Petra Veselá.

Svá stanoviště měli také hasiči a záchranáři.

Součástí programu byla kromě zábavy, také celá řada preventivních a informačních zastavení. Poučení zde našly například budoucí maminky. Lidé si mohli nechat vyšetřit znaménka nebo orientačně zjistit krevní skupinu. „Sestry z interních oddělení měřily tlak, nutriční terapeutky radily, jak se správně stravovat. Fyzioterapeut vysvětlil úskalí nevhodného obutí a vlivu na lidské tělo. Děti i zvídaví dospělí si mohli na chvíli vyzkoušet, jaké to je stát se chirurgem,“ prozradila další lákadla programu Veselá.

Jako primář Ortopedicko-traumatologického oddělení na znojemské nemocnici působí Martin Komzák už od loňského května.
Těší nás kratší čekací doby operací, říká znojemský primář Martin Komzák

Přiblížit se pocitům, jaké zažívají důchodci nebo lidé s pohybovým onemocněním, mohli zájemci díky gerontoobleku, který pro návštěvníky přestavilo Dobrovolnické centrum ADRA Znojmo.

Součástí akce byla i vernisáž výstavy „Nebýt na to sama“, která je vystavena v nemocnici.  Cílem projektu je dávat šanci onkologicky nemocným ženám i mužům, na aktivní způsob života během léčby, ale také při návratu do běžného života.

Odpoledne zpříjemnila kapela Cauliflower Band a příchozí bavil a celou událost moderoval Kejklíř Jonáš. Zahradní slavnost se konala ve čtvrtek 31. srpna. Akci pro své zaměstnance, jejich rodiny i návštěvníky pořádala nemocnice již po třetí.