„Bývalý amfiteátr s tribunou a sociálním zařízením chce město pronajímat občanskému sdružení. Přihlásilo se jako jediné s kompletním ideovým záměrem,“ řekl starosta Moravského Krumlova Jaroslav Mokrý.

Občanské sdružení předložilo popis všech aktivit, ale ještě nemá vyhotovený technický popis a nákres. „Záměr byl radou města předběžně schválený s tím, že se k němu musí vyjádřit i národní památkový ústav. Předpokládám ale, že nenastane žádný problém. Nepůjde o žádné převratné změny, protože provozní budova i torzo pódia v parku stojí,“ uvedl Mokrý.

Jakmile radnice dostane vyjádření od instituce, nebude pronájmu areálu nic bránit. „Zatím nevíme, za jakou částku bychom pozemek pronajali. Pokud společnost investuje do úprav pět a půl milionu korun, jak sama předpokládá, mohla by dostat pozemek do bezplatného pronájmu nebo výpůjčky,“ dodal Mokrý.

Podle starosty zámecký park chátrá. „Už se v něm patnáct let nic neděje. Původně tam byl amfiteátr a sociální zařízení, které má nyní rozbitá okna. Z rozvodny elektrického proudu jsou vytrhané kabely. Celý prostor je v dezolátním stavu. Chtěli bychom, aby byl areál co nejdříve uveden do provozu a někdo se o něj postaral,“ řekl již dříve starosta Mokrý.