„Mobilní očkovací tým společnosti Podané ruce dorazí do Znojma ve dvou termínech, a to v sobotu 13. listopadu a následující víkend 20. a 21. listopadu. Město Znojmo k těmto účelům zapůjčí prostory a potřebné vybavení,“ potvrdil starosta Znojma Jakub Malačka.

O pomoc požádal město Jihomoravský kraj. Již tuto sobotu mobilní očkovací tým naočkuje až pět set zájemců, kteří mají registraci k očkování v Nemocnici Znojmo. Registrovaným dorazí SMS zpráva s informací, kdy a kam se mají dostavit. K očkování na radnici mohou přijít lidé od devíti hodin ráno do šesti hodin večer.

Testování v Hatích. Ilustrační foto.
Mobilní testování na přechodu v Hatích pro pendlery skončilo

Příští víkend 20. a 21. listopadu se budou moci ve Znojmě nechat naočkovat i neregistrovaní zájemci, a to ve sportovní hale na Dvořákově ulici, kde dříve fungovalo velkokapacitní očkovací místo. „Očkování zde bude probíhat od devíti ráno do šesti hodin večer. Zájemci si s sebou musí přinést občanský průkaz a kartičku pojištěnce, další administrace bude zajištěna na místě. Zájemci si budou moci vybrat, zda dají přednost jednodávkové vakcíně Janssen nebo dvoudávkové vakcíně Pfizer,“ upřesnila mluvčí znojemské radnice Petra Maršounová.