Ke spuštění rezervačního systému přistoupili provozovatelé nemocnice kvůli rostoucímu zájmu o očkování, především z řad seniorů. „Chceme vyhovět zájemcům, kteří nás poslední dny kontaktují a uspíšit začátek očkování čtvrtou dávkou v naší nemocnici. S ohledem na provozní možnosti očkovací ambulance musíme po zájemcích vyžadovat objednání,“ uvedl ředitel Nemocnice Znojmo Martin Pavlík.

Očkovat se bude vždy v úterý od 7:30 do 15:00 hodin, poprvé v úterý 26. července. K očkování se mohou zájemci registrovat v rezervačním systému na webových stránkách nemocnice – www.nemzn.cz.

V případě zájmu o očkování bez registrace je možné navštívit jako nejbližší velká brněnská očkovací centra například ve fakultních nemocnicích.

Důležitý je čtyřměsíční odstup

Než si zájemci o čtvrtou dávku zarezervují termín, je nutné, aby si ověřili, zda od jejich třetí dávky uplynuly alespoň čtyři měsíce. „Pokud to personál zjistí přímo na místě, nebude čtvrtá dávka podána,“ upozornil Zdeněk Monhart, náměstek pro léčebně-preventivní péči nemocnice.

Ilustrační foto.
Nemocnice Znojmo omezuje návštěvy a vyzývá: nasaďte si roušky, nastupuje covid

Čtvrtá dávka (označená jako druhá posilující) je doporučována hlavně osobám starším šedesáti let a rizikovým pacientům starším osmnácti let (například s cukrovkou).

„Nadále zůstává v planosti, že ve čtvrtek jsou k očkování objednávány pouze děti a osoby, které mají být očkovány první, druhou a třetí dávkou vakcíny. K očkování používáme pouze vakcínu Commirnaty (Pfizer),“ dodala mluvčí nemocnice Petra Veselá.