VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zakázka na terminál měla chyby

Znojmo – Znojemský deník nabízí opis nejzajímavějších pasáží téměř třísetstránkové zprávy auditora.

5.8.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: DENÍK/Daniel Smola

Název veřejné zakázky :Výstavba autobusového terminálu
Předpokládaná cena 67 500 000 Kč bez DPH. Organizátor řízení RTS, a.s. Vítězná nabídka: Sdružení pro autobusový terminál ve Znojmě (VHS plus, spol. s.r.o. a COLAS CZ, a.s.).

Pochybení zadavatele: Nedostatečná evidence o podaných nabídkách. Nedostatečná dokumentace, nebyly předložené nabídky uchazečů. Nedodržení lhůty pro podání nabídek. Z dokumentace vyplývá, že smlouva o dílo byla uzavřená 26. března 2010, cena díla činila 77 969 822 korun včetně DPH. V dokumentaci jsou doložené faktury vystavené za květen až srpen 2010 na celkovou částku 74 010 308 korun včetně DPH.

Činnost správce stavby vykonával na základě mandátní smlouvy ze dne 3. 5. 2010 Ing. Petr Brunclík. Předpokládaná výše odměny není z kopie smlouvy zřejmá, nicméně měla být ve výši minimálně stovek tisíc. Faktura vystavena Ing. Brunclíkem však zní na částku 70.000 Kč.

Další pochybení zadavatele: Lhůta pro podání nabídek byla stanovená na 14 dní (zveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení v informačním systému je ze dne 23. 12. 2009, konec lhůty pro podání nabídek je ze dne 6. 1. 2010). Dle ust. § 39 odst. 3 písm. b) 1. ZVZ (Zákon o veřejných zakázkách, pozn. red.) nesmí být u podlimitních veřejných zakázek lhůta pro podání nabídek kratší než 22 dnů. Lhůty v zadávacím řízení určuje veřejný zadavatel. Při určení lhůty platí zásada, že veřejný zadavatel musí vždy určit lhůtu s ohledem na předmět veřejné zakázky. V rámci toho by veřejný zadavatel měl přihlédnout zejména k době nezbytné pro zpracování a předložení nabídek dodavateli. Jakékoliv omezování těchto lhůt je v rozporu s ustanovením § 6 ZVZ, zásadou transparentnosti, rovného zacházení a zákazu diskriminace, když kratší lhůta omezuje uchazeče, kteří nemají dostatek prostoru pro zpracování svých nabídek. Lhůta pro podání nabídky uchazeči uplynula dne 6. 1. 2010. Krycí list vítězných uchazečů je datován k 11. 1. 2010, tj. 5 dnů po uplynutí lhůty pro podání nabídek. Tento omyl vyvolává domněnku, že nabídka byla podaná po lhůtě pro podání nabídek. Tato skutečnost zajisté nesvědčí o transparentnosti průběhu zadávacího řízení. Do budoucna doporučujeme, aby tyto nedostatky byly zadavatelem odstraněny již v průběhu zadávacího řízení.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY K AUDITU ZNOJEMSKÉ RADNICE NAJDETE ZDE

Zdroj: Zpráva auditora

5.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Deník - Naši prvňáci

Tabla prvňáčků: představíme ZŠ v Tasovicích a znojemskou v Jubilejním parku

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Socha prezidenta Masaryka opět "promluvila". Padnu, stálo na háčkované dečce

Brno – Socha prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka na Komenského náměstí promluvila. Alespoň prostřednictvím háčkované dečky, která se na ni v pondělí dopoledne objevila. Nesla slovo Padnu.

Poslanec TOP 09 Válek: ODS má dobré lidi. Předseda Fiala je můj bývalý rektor

Brno - Při minulých volbách neuspěl, tentokrát se jako jediný z jihomoravské TOP 09 do poslanecké sněmovny probojoval. Po celou sobotu ve štábu své strany sledoval přetahovanou ODS a SPD o druhé místo ve volbách. „Úspěch občanských demokratů mě příjemně překvapil. Strana má hodně dobrých lidí, například Petr Fiala je můj bývalý rektor,“ zhodnotil možnou spolupráci se stranou Válek.

Skvosty zachytí i přes mobil. Fotit dokážeme čímkoliv, ukazují fotografové

Dobšice /FOTOGALERIE/ – Restaurace U Sapíků v Dobšicích je plná hostů. Stěny zdobí velké panely obsypané krásnými fotografiemi. Hraje kapela. Když muzika na chvilku utichne, bere si slovo fotograf Luboš Blažek. „Chci moc poděkovat Přemkovi Dufkovi, který když skončil Masox, zachránil tuhle akci a vznikl OVARt,“ říká Blažek a sklízí potlesk přítomných lidí.

Z výsledků voleb jde vidět i boj o hodnoty, míní lídr ODS Petr Fiala

Praha /ROZHOVOR/ – Občanští demokraté si v parlamentních volbách vybojovali druhé místo. „Nárůst hlasů je pro nás závazkem,“ uvedl předseda občanských demokratů Petr Fiala.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení