Rada města Znojma se rozhodla ve shodě s požadavky petice vypsat na místo ředitele výběrové řízení. „Rozhodnutí rady vycházelo z relevantních podkladů, které měli radní k dispozici,“ vyjádřil se místostarosta Znojma Jan Blaha.

Rada města uvedla, že zohlednila kladný výstup z kontrolní činnosti České školní inspekce, ale i inspekční zprávu, která vyhodnotila stížnost rodičů na postup školy v některých bodech jako oprávněnou. „Rada vzala v potaz i existující pochybnosti ohledně odměňování pedagogů a odchody zaměstnanců z této školy a přihlédla k dosavadním pozitivním výkonům ředitele Pavla Trulíka ve své funkci,“ uvedl Blaha.

Stávající ředitel se může konkurzu účastnit také. „Výběrové řízení je otevřené, může se jej zúčastnit kdokoli, kdo splňuje kvalifikační předpoklady, tedy samozřejmě i pan Trulík,“ reagoval znojemský tiskový mluvčí Pavel Kovařík.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Podle Blahy je hlavním cílem, aby škola fungovala, rozvíjela se a poskytovala kvalitní zázemí a dobré vzdělání pro znojemské děti. „Vypsání nového výběrového řízení se nám jeví jako férové a transparentní řešení, kdy má i stávající ředitel možnost funkci obhájit,“ dodal.

Logopedie - Ilustrační foto
Dětem ve Znojmě pomůže nový logoped. Město za něho zaplatí 650 tisíc korun ročně

Ředitel školy Pavel Trulík reagoval na vzniklou situaci prohlášením, které zveřejnil na webu školy. „S paní zástupkyní jsme vytvořili atmosféru důvěry, vzájemné úcty a pochopení. Kdokoli může za námi přijít se svým přáním či problémem.  Jsem přesvědčený, že taková atmosféra do školy patří a na její vybudování jsem náležitě hrdý," poukázal Trulík. Za dobu svého působení vybavil šetatřicet tříd interaktivními tabulemi a nechal vybavit odborné učebny. Počet žáků vzrostl z původních pěti set na sedm stovek. Celé znění si můžete přečíst ZDE.

Ke vzniku petice se vyjádřil na školním webu i kolektiv učitelů a asistentů pedagoga. „Čtyřiadevadesát procent pedagogických pracovníků naší školy s tímto nesouhlasí a stojí pevně za panem ředitelem," vzkázali. Jejich vyjádření si můžete přečíst ZDE.

Dění ohledně výběrového řízení na Základní a Mateřské škole Pražská nadále sledujeme.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Obchvatu Znojma pomůže nový trumf, přispěje k boji proti aktivistům

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová