Za projektem nazvaným Lidé Miroslavi stojí spolek Mirosa a Eliška Nohavicová. „V Miroslavi žije mnoho zajímavých osobností. Mám na mysli lidi, kteří vlastním úsilím dosáhli mimořádných výsledků. Žijí tady i ti, kdo mají neobvyklé koníčky, přispívají k dění ve městě nebo ho naopak reprezentují ve světě," přiblížila Nohavicová.

Snímky doplňují texty a střípky z životní cesty fotografovaných.

Na výstavě spolupracovala s profesionálním fotografem a miroslavským rodákem Oldřichem Hrbem. „Projekt mi přinesl velkou radost. Baví mě vytvářet příběhy prostřednictvím fotografie a vážím si této příležitosti," komentoval dosavadní spolupráci Hrb.

Výstava je rozdělená do kategorií školství, věda, podnikání, komunita, řemeslo, sport a kolektivy. V každé oblasti nabídne příchozím příběh dvou miroslavských osobností.

Výstava vznikla pod hlavičkou spolku Mirosa a za podpory města Miroslavi. Zájemci ji spatří už od poloviny července na tamním zámku.

Za originální nápad považuje expozici znojemský odborník na cestovní ruch a marketing Pavel Kovařík. „Fotografie jsou opravdu povedené, autorům se skvěle podařilo zachytit příběhy jednotlivých lidí a jejich zájmy. Tato nová výstava dodá zámku punc opravdovosti. Je totiž napojená na umění a osobní vášně místních lidí a přináší každodenní realitu. Tím přesně vystihuje to, co nazýváme duchem místa," uvažoval Kovařík.

O výstavě Lidé Miroslavi
• Nabídne příběh čtrnácti osobností z Miroslavi.
• Výstava bude k vidění na miroslavském zámku od 15. července.
• Zámek je přístupný každý den kromě pondělí.
• Prohlídky začínají vždy v 10.00, 13.00 a 16.00.
• Vstupné je 60 korun.