Vedení Znojma je za zařazení rádo. „Je to super úspěch,“ reagoval starosta Znojma, který informaci sdílel na sociální síti. Na prvním místě uvádí server Prahu.

Polyfunkční dům v Komenského ulici v Boskovicích, 1. místo v kategorii Stavby občanské vybavenosti.
Tyhle skvosty soutěžily o stavbu roku: uspěla oprava hráze vranovské přehrady

Kdo ovšem není zcela spokojený, je ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Server totiž o Znojmě napsal, že se v něm každoročně konají proslulé burčákové slavnosti. „My už se roky snažíme propagovat Znojemské historické vinobraní především jako slavnost vína. Kvalitního místního vína. Burčák už dávno upozaďujeme. Spojím se proto s představiteli serveru se žádostí o úpravu textu,“ naznačil Koudela.

Ve Znojmě pomáhají stromům přežít sucho. Takto kořenům dodali hydrogel v Rooseveltově ulici.
Boj se suchem: vláhu stromům ve Znojmě dodává hydrogel

Podle zastupitele Lukáše Davida, který je zároveň majitelem cestovní agentury Remo Agency, jde o dobrou reklamu pro Znojmo. „Každá reklama se počítá. Pokud by to mělo podpořit příjezd turistů do Znojma, bude to jen dobře. Nikdo totiž neví, jak se letos turisté budou chovat. Jestli budou šetřit, nebo naopak podpoří domácí turistiku a místní podnikatele. Jsem jedním z těch, kdo po tom volá nejvíce. Tři měsíce nám znemožnili podnikat, takže turisty uvítám,“ konstatoval David.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.