„Důvodem k odvolání pana místostarosty bylo to, že neplnil usnesení, které mu uložila rada města. Bohužel jsme se setkali i se lhaním ze strany pana místostarosty,“ řekla včera večer Deníku Rovnost starostka města Eliška Nohavicová. Kdo usedne do křesla místostarosty Miroslavi není nyní jasné. „O novém místostarostovi rozhodne příští zastupitelstvo. Jeho přesný termín zatím nemáme,“ dodala Nohavicová.

Odvolaný místostarosta Deníku Rovnost sdělil, že na funkci místostarosty nelpěl. „Kdyby tomu tak bylo, nebyl bych tak kritický k naší společné práci a šlapal bych brázdu,“ řekl Augusta.

Odůvodnění odvolání ústy starostky bere jako zástupné důvody. „Ty zní atraktivně, ale v žádném zápise ani usnesení z rady, ani na žádném předchozím zasedání zastupitelstva nepadla doposud jediná zmínka o mém nekonání nebo o neplnění nějakých usnesení. Hlavním důvodem jsou neshody mezi mnou a starostkou. A kdo komu lhal, nechci vůbec komentovat,“ reagoval.

„Ať si každý vzpomene na předvolební a povolební sliby a reálnou skutečnost a ať si udělá úsudek každý sám,“ dodal odvolaný místostarosta.

Vedení města údajně má nového favorita na post místostarosty. Vše je podle starostky otázkou dalších politických jednání.