Podle kritiků je to stavba drahá a nikoliv nezbytná.„Je to záměr, který se mi nelíbí. Jednak proto, že podle architektonického projektu ta stavba nebude pěkná, jednak o ní opět nebyla veřejná diskuse a město si ji nachystalo potajmu," zlobil se místopředseda znojemského Okrašlovacího spolku Karel Fiala, kterému vadí i to, že zastupitelé zvedli ruce pro pokračování revitalizace městského parku, konkrétně dolního parku. Obnova jednotlivých částí by podle něj měla být víc rozložena v čase.

Proti záměru hlasoval bývalý radní a nynější nezařazený zastupitel Jiří Ludvík. „V době, kdy je ve městě potřeba opravovat chodníky, silnice, kdy se chystá oprava stadionu a je třeba investovat do dalších věcí, mi přijde rekonstrukce toalet a nadstavba kiosku absolutně přebytečná," řekl zastupitelům Ludvík.

Cena podle něj nakonec bude nejspíš nižší, ale přesto považuje stavbu za nadbytečnou. „Po výběrovém řízení může cena spadnout třeba na polovinu. Ale i tak mi není jasné využití a otázkou zůstává, zda město nebude například doplácet na provoz. Samozřejmě, pokud to mají představitelé města dobře vymyšlené a Znojmo na kiosku nakonec vydělá, budu první, kdo bude volat bravo," popíchl radní Ludvík.

Nad postupem radnice se pozastavil také znojemský památkář Jan Kozdas. „Pokud si dobře vzpomínám, nesetkal se v minulém období zveřejněný záměr této stavby s příznivou reakcí veřejnosti. Kritiku sklidily jak předpokládané náklady, tak vzhled chystaného kiosku. Mám za to, že město poté tuto část z projektu vyřadilo, zejména z ekonomických důvodů, a počítalo jen s modernizací záchodků, které jistě v parku jsou užitečné a potřebné," řekl Kozdas s tím, že i proto se památkáři ke stavbě již nevyjadřovali.

Podle mluvčí radnice Zuzany Pastrňákové je stavba zcela připravena. „Hotová je projektová dokumentace, vybudována je i potřebná infrastruktura. Na stavbu je již vydáno také stavební povolení. Lze tedy zahájit přípravu vyhlášení veřejné zakázky tak, abychom mohli stavbu v příštím roce provést," uvedla mluvčí.

Právě z chystaného tendru vzejde podle ní i konečná cena stavby.

„Původní náklady se dle projektové dokumentace pohybují na jedenácti milionech, konečná výše bude známá až po výběrovém řízení," naznačila Pastrňáková, že město skutečně může sázet na určitou úsporu.

Její konečná výše ale bude záležet ještě na dvou okolnostech. Jednak na tom, zda soutěž vůbec přiláká na první pokus dost zájemců. A pokud ano, kolikátý uchazeč bude ochoten zakázku přijmout a smlouvu podepsat.