„Když jsem zjistila, že můj hodný syn Adam beze slova splnil můj pokyn, že má vynést odpadky, přičemž omylem vzal s taškou se smetím i podobnou druhou, ve které byly všechny s láskou připravené dárky, ztuhl mi úsměv na tváři,“ přibližuje začátek infarktové situace Hlobilová.

Známá znojemská organizátorka charitativních akcí se roky stará o nemocného syna a věnuje spoustu energie na pomoc druhým. Nyní se jí všechna rozdávaná péče a láska vrátila. „Chvíli jsem nadávala sama sobě, chvíli těm, kdo vymysleli podzemní kontejnery, kam se prostě nedostanu, abych dárky zachránila. Pak jsem zavolala na městskou policii. To, co se odehrálo potom, se dá přirovnat k opravdového vánočnímu zázraku,“ přibližuje příběh s dobrým koncem.

Ochotný strážník kontaktoval člověka, který má na starost vyvážení odpadků. Ten pak zavolal kolegovi, který je vyváží. „Možná Ježíšek zařídil to, že byl zrovna v té době s manželkou a dětmi na nákupu ve městě. Také on a jeho rodina bez váhání pomohli. Manželka řidiče i s dětmi byla dokonce u toho, když jsme dárky z kontejneru vytahovali a v autě krmila miminko asi tak velké, jako Ježíšek v jesličkách,“ popisuje Hlobilová.

Za necelé dvě hodiny od telefonátu byla taška se všemi ztracenými a neponičenými dárky na světle. „Měla jsem a doposud v sobě mám neskutečně hezký pocit z toho, že i když to tak někdy nevypadá, dovedou k sobě být lidé vstřícní a laskaví,“ uzavírá žena.