Za nevšední nabídkou stojí zkušený pilot Tomáš Procházka. „Létám už od sedmnácti let. Ještě předtím jsem létal asi šest let s tátou. Když se dostanu s letadlem nahoru, nemohu se vynadívat na tu nádheru pode mnou. Úžasný je třeba pohled na vinici Šobes a její okolí, zříceninu Nový Hrádek, rakouský Hardegg, ale také Cornštejn, hrad Bítov, vranovský zámek i nedalekou přehradu. Zvláště kouzelné je podívat se nad mraky, musí však panovat vhodné podmínky," říká Procházka.

Jak dodává, lety dělá pro propagaci sportovního létání. „Chtěl bych, aby se rodina pilotů ultralehkých letadel na Znojemsku ještě více rozrostla. Rád proto zodpovím otázky ohledně letectví a doporučím, jak se stát pilotem, byť jen rekreačním," tvrdí pilot.

Více informací o znojemském letišti najdou zájemci na www.lkzn.cz.

Další letiště v regionu je blízko Miroslavi. Nabízí zde také základní výcvik pilota ultralehkých letadel. „Po asi pětileté přestávce jsme začali opět nabízet výcvik pilotů ultralehkých letadel. Za měsíc a půl se přihlásili tři zájemci ze Znojemska," sdělil pilot Libor Stehlík.

Dodal, že letecký výcvik vyjde zhruba na padesát tisíc korun. „Letadla si pak u nás lze půjčit. Třeba když si chce zájemce zaletět na výlet na Praděd, je tam za hodinku. Pokud má tedy kvalitní stroj. Ovládá-li pilot leteckou angličtinu, k moři do Chorvatska se dostane za tři hodiny," naznačil Stehlík. Více informací najdou zájemci na www.aircon-miroslav.cz.