Po dobu stavebních prací  bude silnice částečně uzavřená a provoz budou řídit semafory. Řidiči budou dál jezdit po objížďce, kterou využívají již nyní pro cesty do Brna. „I nadále budou moci řidiči využívat objízdnou trasu Suchohrdly – Prosiměřice. Po dobu stavebních prací bude v blízkosti konstrukce snížená rychlost,“ upozornil mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík.

Rekonstrukce silnice I/53 je v polovině, skončit má na konci roku
Silničáři vybrali firmu na stavbu křižovatky u Bantic. Řidiče čeká její uzavírka

Jak doplnil, v plánu je výměna mostnic a kolejnic, sanace spodní stavby a obnova protikorozního nátěru. Na řadu přijdou i další práce. Most navíc získá úplně nový vzhled. „Bude vyzdobený uměleckým graffiti s motivy vinné révy a významných staveb Znojma,“ sdělil Kovařík.

Podle něj je snahou zhotovitelů ukončit práce do 30. června.  Investorem stavby je Správa železnic a rekonstrukci provede společnost Firesta.

Rekonstrukce silnice I/53 u Znojma.
Tah na Brno. Na objížďkách hrozí ztráta kola. Silnice důkladně opraví v létě

V nejbližších dnech začnou státní silničáři s výstavbou kruhové křižovatky na silnici I/53 spojující Bantice s Hodonicemi. Úplná uzavírka křižovatky a její přestavba potrvá čtyři měsíce. Po dokončení stavby v létě otevřou silničáři i celý úsek od Znojma po Lechovice, který je v rekonstrukci víc jak rok.