Podobně hovořil bývalý krajský radní Jiří Němec. „Pavel Balík byl v naší straně významnou postavou. I mně hodně pomohl v mých politických počátcích,“ vzpomněl Němec. Dlouholetou práci zesnulého pro město ocenil nynější starosta Vlastimil Gabrhel. „Je to velice smutná zpráva a chtěl bych za město Znojmo poděkovat za spoustu práce pro naše město a kraj a rodině vyjádřit upřímnou soustrast. Odešla velká osobnost města,“ řekl první muž Znojma. Na znojemské radnici vlaje od středečního rána smuteční prapor.


Na zesnulého vzpomněl i bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek. „Udělal mnoho pro Znojmo, Znojemsko i Jihomoravský kraj. A i když jsme jsme v politice soupeřili o voličské hlasy,nikdy jsme nebyli nepřátelé a lidsky si troufnu napsat, že jsme byli kamarádi. Moc mne mrzí, že už nezažiji jeho břitký humor ani jeho nadhled a moudrost,“ napsal na svůj facebookový profil Hašek.


Pavel Balík působil v politice od devadesátých let. Ve volbách v roce 1992 byl na kandidátce občanských demokratů zvolen poslancem posledního Federálního shromáždění. Od roku 1994 stál dvanáct let v čele Znojma jako jeho starosta, dvě další období byl místostarostou. Od roku 2004 byl také dvě období krajským zastupitelem, poslední tři roky tehdy pracoval jako krajský radní pro kulturu.