Miroslav Miloš byl starostou města víc než dvacet let.

Když začínal v Hrušovanech nad Jevišovkou, psal se rok 1995. Tehdy mu bylo sedmatřicet let. Starostou byl do 2. ledna 2022. „Za dobu jeho starostování se mu podařilo vybudovat z Hrušovan nad Jevišovkou atraktivní městečko, které inspiruje i okolní města. Důležité pro něj bylo vybudování inženýrských sítí, silnic, stanoviště záchranky, nové bydlení, péče o přírodu a památky. Pozvedl třítisícové městečko na úroveň mnohem větších měst. V málokterém srovnatelném městě byste našli krytý bazén, sportovní halu a společenské centrum,“ vzpomněla současná starostka Eliška Volná, která navázala na práci svého předchůdce.

Zdroj: Youtube

Miroslav Miloš se také zasadil se o zrestaurování maleb od Alfonse Muchy, které se nachází v budově radnice. Jeho srdcovou záležitostí byla obnova zámeckého parku. „Kdyby nezapracoval na jeho zavodnění, s největší pravděpodobností bychom o jeho podstatnou část přišli. Hrdý byl také na vybudování mokřadu, kde se lidé velmi rádi schází a pořádají se zde i svatby. Podařilo se mu vysadit tisíce stromů. Byl velice rád, že se podařila rekonstrukce náměstí,“ pokračovali ve výčtu práce Miloše pro Hrušovany jeho nástupci.

Miroslava Miloše tížil také špatný stav zámku, kde se i přes veškeré úsilí nepodařilo sehnat větší dotace na jeho obnovu. Na druhou stranu byl vděčný, že se podařilo získat menší dotace, které společně s městskými prostředky byly použity na jeho rekonstrukci.

Miroslav Miloš, starosta Hrušovan nad Jevišovkou.
Starostu Hrušovan nad Jevišovkou zradilo zdraví. Ve funkci chce skončit