Byl externím spolupracovníkem a dopisovatelem Znojemského deníku Rovnost. Na našich stránkách si díky jeho práci mohli čtenáři v nedávné době připomenout bouřlivé události konce roku 1989 na Znojemsku.

Známého regionálního politika, sportovce, dlouhodobého fotbalového funkcionáře a rybáře spojovalo přátelství například s Vlastimilem Pospíchalem, Soběslavem Stehlíkem či Milanem Homolkou, kteří stáli u zrodu znojemského Občanského fóra. Jedním z hlavních cílů politického uskupení počátku devadesátých let minulého století byla propagace a zakládání místních nestranických Občanských fór v podnicích i obcích Znojemska.

Právě v té době pracoval Josef Moravec jako novinář, připravoval rozhovory a zprávy a pracoval pro regionální sdělovací prostředky. Jeho bohatý archiv zvukových záznamů i tištěných materiálů byl důležitým zdrojem informací pro vzpomínkový seriál, který vycházel v loňském roce pravidelně na stránkách Znojemského deníku Rovnost.


Se zesnulým Josefem Moravcem se pozůstalí a veřejnost rozloučí v pátek devětadvacátého ledna ve dvě hodiny odpoledne v obřadní síni Ústředního hřbitova ve Znojmě.