Za užitečnou označila návštěvu starosty předsedkyně místní komise na Hradišti Alena Lichá. „Bavili jsme se o kulturním domě, kde už město opravuje dveře. Do pořádku chceme dát i prostranství u hřbitova, což bude vyžadovat nějaké přípravy,“ sdělila Lichá.

Dlouhý seznam požadavků na opravy a vylepšení měli pro starostu připravený například i v Načeraticích. „Potřebujeme opravit dětské hřiště i hasičskou zbrojnici, věcí bylo hodně. Návštěvu jsme uvítali. Říkal jsem starostovi, že to bylo poprvé, kdy za námi první muž města přišel bez toho, že bychom ho museli žádat a zvát,“ řekl předseda místní komise Milan Homolka. Jak dodal, na opravě hřiště nebo vylepšení cesty k psímu útulku už úředníci začali pracovat.

Další požadavky jsou dlouhodobější. „Podél hlavní silnice chybí chodníky a o to víc nás trápí neukáznění, spěchající řidiči, zvláště když po té silnici chodí děti do školy,“ dodal Homolka.

Některé problémy lze podle starosty Groise řešit snadno. „Doplnění laviček, úpravy prostranství a podobě, to jsou věci, na kterých už pracujeme,“ sdělil Grois. Doplnil, že pak jsou tu problémy, které budou trvat déle, ale i k jejich řešení si postupně sjednává schůzky. „Určitě budeme jednat právě o průtazích obcemi a domlouvat se krajem, kdy mohou s opravami začít. Město pak může udělat svůj díl, což jsou právě chodníky a podobně,“ upřesnil starosta.

Než dojde na opravu průtahu a stavbu chodníků, posvítí si na spěchající řidiče strážníci. „Ředitel městské policie chystá koupit nejméně dva mobilní radary. Sám jsem viděl, že opravdu rychle jezdí řidiči v Načeraticích i v Kasárnách, kde je velký problém zejména s kamiony,“ poukázal Grois.