Původně měly ve Znojmě od července skončit filiálky v ulici Dukelských bojovníků a Pražské ulici, místo první z nich ale zanikne pobočka v Příměticích. Zda ji město nakonec zachová formou pošty Partner Plus jasné není. Navzdory dvěma dřívějším schůzkám totiž stále nezná náklady na provoz, které by muselo platit ze svého.

Zachování pošty v ulici Dukelských bojovníků vedení města nicméně vítá. „Jsme rádi, našeho cíle jsme ale dosáhli tak napůl. S Českou poštou jsme zatím jednali dvakrát. Žádali jsme o přesnou kalkulaci, kolik by nás pošta Partner Plus stála, dodnes ale nemáme konkrétní čísla. Bez toho se nemůžeme rozhodnout, jestli pobočku v Příměticích na vlastní náklady necháme,“ řekl Deníku znojemský mluvčí Pavel Kovařík.

Oproti původnímu plánu se zřejmě podaří udržet poštu v ulici Dukelských hrdinů. Otazník visí nad pobočkou v Příměticích.
Záchrana pošty ve Znojmě? Rozhodnou náklady na provoz pobočky v Příměticích

S jistotou tak ve Znojmě se začátkem prázdnin zůstanou tři poštovní filiálky. „Počet redukovaných poboček se nezměnil. Důvodem změn bylo dodržení tří zásad České pošty, tedy splnění legislativních, ekonomických a klientských kritérií. Zároveň jsme vyšli vstříc v mantinelech těchto kritérií starostům, kteří na základě místní znalosti požadovali změny,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Dotované pošty Partner Plus

Podmínky provozování pošt Partner Plus se dosud vztahovaly na firmy, nikoliv na samotné obce. Nejen ve Znojmě proto na přesné vyčíslení nákladů stále čekají. „Vzhledem k zvýšenému zájmu o zřízení pošty Partner Plus ze strany obcí jsme se rozhodli upravit parametry modelu tak, aby byl vstřícnější ke zřizovatelům. Úpravu jsme zatím nepřijali, proto není možné sdělit předpokládané náklady,“ sdělil minulý týden mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Od 1. července přestane dle zveřejněného seznamu České pošty fungovat znojemská pobočka v ulici Dukelských bojovníků.
Konec dvou poboček pošty ve Znojmě: Pocítí to tisíce lidí, tvrdí starostka

Na jihu Moravy má skončit celkem třiadvacet poboček. Některé z nich se ale představitelé měst snaží zachovat právě výměnou za takzvané pošty Partner Plus dotované z radničních pokladen. Na kalkulaci čekají kromě Znojma také v Břeclavi, otazníky visí v Hodoníně i obcích na Brněnsku.