Sezónní osobní vlaky z Břeclavi do Mikulova v 10:20 a zpět z Mikulova v 10:50 pojedou nově i v neděli. Stávající osobní vlak s odjezdem v půl jedenácté večer ze Znojma do Hrušovan nad Jevišovkou pojede nově již ve 21:06 a doplní chybějící večerní spojení tímto směrem.

„Od něj budou denně zajištěné přípoje linkou 104 do Hevlína a v pracovních dnech linkou 822 do centra Hrušovan nad Jevišovkou,“ upřesnil ředitel společnosti Kordis Jiří Horský.

Každou sobotu dále pojede nový vlakový spoj ze Znojma do Hrušovan nad Jevišovkou a Šanova. „Odjede šest minut po jedenácté večer,“ vyjmenoval Petr Pošta z tiskového oddělení Českých drah.

Úpravy budou u autobusů minimální

V případě autobusových linek budou úpravy jízdních řádů od neděle pouze minimální. „Spíše se jedná o změny s cílem upravit oběhy autobusů tam, kde vznikají největší zpoždění. Větší zásahy připravujeme v první polovině příštího roku v souvislosti s kampaní Jezdi jednoduše a postupným osazením validátorů do autobusů na frekvenčně silné linky,“ podotkl ředitel Kordisu Jiří Horský.

Nové validátory by v budoucnu měly usnadnit a urychlit odbavení cestujících v příměstských autobusech. Cílem je zkrácení jízdních dob autobusových spojů nebo alespoň udržení stávající jízdní doby a omezení zpoždění autobusů kvůli hustému provozu.

V období platnosti jízdního řádu pro příští rok ujedou regionální vlaky Českých drah na území Jihomoravského kraje téměř deset milionů takzvaných vlakokilometrů. Oproti letošku tak půjde o víc než desetinový nárůst, který způsobí zejména o týden delší platnost nových jízdních řádů. Ve výsledku je tak rozsah dopravy srovnatelný s letošním rokem.

„Provozní koncept na všech tratích na jižní Moravě zůstává stejný, na většině tratí dochází pouze k drobným změnám na žádost objednatele s cílem zlepšit nebo vytvořit nové přestupní vazby a spoje,“ uvedl k novému jízdnímu řádu obchodní manažer Českých drah pro Jihomoravský kraj Alan Butschek.

Změny v dopravě na Znojemsku

Krajský koordinátor dopravy doplní zejména chybějící večerní spojení.

Zajistí například návaznost linky S8 ze Znojma ve směru do Hrušovan nad Jevišovkou na spěšný vlak do Jihlavy.

Sezónní osobní vlaky z Břeclavi do Mikulova v 10:20 a zpět z Mikulova v 10:50 pojedou nově i v neděli.

Stávající osobní vlak s odjezdem v půl jedenácté večer ze Znojma do Hrušovan nad Jevišovkou pojede nově již ve 21:06.