Známá jména se objevila například u sdružení Pro Znojmo. Figuruje na ní i keramik Ivo Sláma. „Již dříve jsem spolupracoval s kolegou z naší kandidátky Jiřím Kacetlem, takže jsem přijal nabídku na účast. Chci, aby Znojmo začalo konečně žít,“ řekl Znojemskému deníku Rovnost Sláma.

Známého muzikanta Karla Fojtíka mají naopak na kandidátce sociální demokraté. „Šéfovi znojemského Big Bandu, jednomu z držitelů ceny pedagogická osobnost roku, patří číslo devět na naší kandidátce,“ sdělil lídr kandidátky, starosta Znojma Jan Grois.

Ucházet se o hlasy voličů bude i bývalá místostarostka Znojma Olga Štefániková. Už nikoli za ANO jako v předchozích volbách, ale za Pro Znojmo, které vede Lukáš David.

Ve Znojmě si lidé budou vybírat nejméně z deseti kandidátek. Podle slov šéfa správního odboru městského úřadu není totiž vyloučeno, že jich bude i více. "To v případě, že někdo podá kandidátku prostřednitvím datrové schránky. To budeme vědět až ve středu ráno," řekl v úterý vpodvečer Svoboda.

Kandidátky jistě podala ODS s lídrem Karlem Podzimkem starším, ČSSD kterou vede starosta Jan Grois, KDU-ČSL s Pavlem Jajtnerem v čele, Pro Znojmo, které dalo na první místo kandidátky Lukáše Davida, Znojmáci s lídrem Pavlem Kovaříkem, SPD kterou na prvním místě znojemské kandidátky vede Petra Svedíková Vávrová či komunisté.