„Všechny budovy jsou od pondělí do 24. března pro veřejnost zavřené. Veškeré plánované schůzky s veřejností, porady, komise a výbory se ruší a přesouvají na dobu nejdříve po 24. březnu. Výkon agendy státní správy bude do uvedeného data v pohotovostním režimu, vyjma případů, kdy by takové omezení mohlo ohrozit životy nebo zdraví,“ sdělila v neděli po deváté večer mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Ilustrační foto.
Městská doprava bude ve Znojmě zdarma. Lidé mají nastupovat zadními dveřmi

Jak dodala, všechny standardní telefonické a e-mailové kontakty na úřad zůstanou v provozu. Všechna podání úřadu mohou lidé do 24. března dávat jen elektronickými cestami jako jsou maily, datové schránky nebo elektronická podatelna. Aktuální informace a opatření najdou lidé od pondělí na webu www.opatreniznojmo.cz. Nová omezení mají stále preventivní povahu.

„Do nedělního odpoledne nebyl na okrese Znojmo potvrzen žádný případ nákazy,“ uvedl večer místostarosta Jakub Malačka. V pondělí zasedne ve Znojmě městská rada, která projedná další opatření.

Už třetí den funguje stanové odběrové místo v areálu Fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích. Pacientům s podezřením na koronavirus, které pošlou krajští hygienici, tam zdravotníci dělají stěr z nosohltanu.
Zjištění Deníku: Břeclavská nemocnice zavírá kvůli koronaviru ARO oddělení