Jedná se o volební spojenectví České strany sociálně demokratické, Komunistické strany Čech a Moravy a Strany Práv Občanů Zemanovci. „Lídrem kandidátky bude bývalý poslanec a asistent senátora Jana Žaloudíka Lukáš Vágner, dvojkou Marian Keremidský. Na dalších místech kandidátky bude mimo jiné radní Tomáš Buršík a zastupitel Pavel Macek,“ uvedl Keremidský, který je rovněž místopředsedou Zemanovců.

Strany cílí na levicové voliče, jejichž hlasy v parlamentních volbách propadly a nejsou v tuto chvíli zastoupeny v Poslanecké sněmovně. „Domluvili jsme se na poměrném zastoupení svých zástupců na kandidátní listině a podepsali koaliční smlouvu o spolupráci,“ potvrdil Marian Keremidský.

Starosta Znojma Jakub Malačka se bude o přízeň voličů ucházet s vlastním hnutím Naše Znojmo.
Politikou nepolíbená Malačkova pětka. Starosta Znojma má své hnutí. Má šanci?

Vznik nového politického hnutí Naše Znojmo představil před pár dny současný starosta města Jakub Malačka a také bývalý člen ČSSD. Strana, která vyhrála ve Znojmě oboje předchozí volby, šla nyní do koalice zřejmě i proto, že před rokem ji opustila řada místních členů včetně osmi z devíti zastupitelů.

Znojmáci

Novinkou ve Znojmě je také snaha uskupení Znojmáci, jejichž ambicí je dostat se do zastupitelstva. Kandidáty, kteří je povedou do komunálních voleb, vybrali už také členové České pirátské strany z místního sdružení Znojemsko. Členové znojemského hnutí ANO zatím svoji jedničku na kandidátce hledají.

Volby ve Znojmě. Ilustrační foto
Chtějí změnit směřování Znojma. Uskupení vsadilo na ženu z byznysu

Znojemské TOP 09 povede samostatně do voleb Martina Špačková. Po vzoru republikového hnutí Spolu podepsalo koaliční smlouvu totiž jen znojemské ODS a KDU-ČSL. Místní buňkou hnutí STAN je ve Znojmě současné koaliční sdružení Pro Znojmo.

O plánech a kandidátech už Deník Rovnost průběžně informoval.