Více nechtěl Gabrhel celou věc komentovat s tím, že během dne k tomu město vydá tiskovou zprávu. Váka, který podal rezignaci údajně z osobních důvodů, má ale ještě úřadovat do konce letošního roku.

Vákův odchod z úřadu nepřekvapil místostarostu Pavla Balíka. „Tajemník Váka se neskrýval s tím, že je mu svět podnikání bližší než kancelář a úřadování na radnici. Pokud vím, chce se tedy nyní zapojit do podnikání své manželky. Jeho rozhodnutí plně respektuji," řekl místostarosta. Dodal, že s Vákou měl na úřadě dobrou zkušenost. „Když jsem něco potřeboval, vždy se snažil vyjít vstříc a vše potřebné zjistit," konstatoval Balík.

Opoziční zastupitel Jiří Kacetl označil Vákův odchod za neočekávaný. „Je to zcela nová informace a velké překvapení. Jediné, co se mohu domnívat, je to, že tajemník na úřad přišel za bývalého starosty Zbyška Kaššaie a mohl tedy být vnímán jako takříkajíc jeho člověk. A mezi nynějším a bývalým starostou je, zdá se zvenku, ve straně jisté napětí. To mohlo sehrát svou roli, stejně jako možná fakt, že tajemníkova žena podniká v realitách," uvažoval.

Velkou stopu ale podle něj odstupující tajemník na úřadě nezanechal. „Fungování úřadu příliš nezměnil. O jeho předchůdci všichni věděli a mluvili. On je, pokud mohu posoudit, prakticky neviditelný, což je u nejvyššího úředníka možná vhodnější," dodal Kacetl. Narážel přitom na bývalého tajemníka Vladimíra Krejčíře. Toho odvedli v září před dvěma lety přímo z radnice  policisté z protikorupčního útvaru. Rezignaci na funkci posílal už z vazby. Nyní čeká spolu se skupinou podnikatelů ze Znojemska na soud kvůli obviněním z korupce a manipulace s veřejnými zakázkami.

VÍCE SE DOČTETE VE STŘEDEČNÍM VYDÁNÍ ZNOJEMSKÉHO DENÍKU ROVNOST