Další sportoviště koupila znojemská radnice. Takzvaný stadion Čafky získá město podle dříve uzavřené smlouvy výměnou za uhrazení dluhu původního vlastníka.

Pod správu města se vrací i tenisové kurty v Městském lesíku.
„Čafku k tréninkům a zápasům pravidelně využívají všechny naše žákovské a dorostenecké oddíly. Město už nyní mělo areál v dlouhodobém pronájmu. Změna je tak spíše v tom, že dosud kvůli nedořešeným majetkovým vztahům nebylo možné žádat o státní dotace nebo jiné formy podpory,“ řekl trenér fotbalového klubu 1. SC Znojmo Michal Sobota.

Fotbalový oddíl se zatím snažil svépomocí udržovat šatny pro hráče a dřevěné lavice pro diváky.
„Koupi schválilo zastupitelstvo před Vánocemi, proto jsme zatím nejednali o případných návrzích na možné další úpravy. Na to přijde řada až v novém roce,“ dodal Sobota.

Poukázal při tom například na chátrající betonové ochozy pro diváky.
Pod správu městské organizace, pečující o nemovitosti, se vrací i tenisové kurty v lesíku. Město se nejprve muselo zbavit nájemce, který se o areál nestaral a dokonce ukradl část vybavení.

„Nové výběrové řízení na prodej či pronájem kurtů městská rada nakonec zrušila a rozhodla, že sportoviště připadne zpět Správě nemovitostí města,“ uvedla mluvčí znojemské radnice Denisa Šipošová.

Lázně počkají

Na modernizaci si naopak počkají městské lázně na náměstí Svobody. S projektem jejich obnovy a rozšíření přišli už před několika lety znojemští plavci.
„Vedli jsme různá jednání, ale chybí peníze. Proto zatím vyznělo všechno do ztracena,“ řekl trenér plavců Jiří Kyněra.

Představitelé města nyní zamýšlejí spojit budoucnost lázní se studií, která má navrhnout novou podobu celého náměstí. Pro výsledný projekt pak město patrně bude hledat soukromého investora.

„Dostavba osmidráhového bazénu, tobogánů a wellness centra by vyšla na zhruba tři sta milionů. Na projekty tohoto druhu ovšem nelze získat dotace,“ uvedl již dříve starosta Znojma Petr Nezveda s tím, že drahá by byla i jen rekonstrukce stávajících lázní bez jejich dalšího podstatnějšího rozšiřování.
Opravu přitom, podle jeho slov, vyžaduje jak bazén, tak technologie i celé zázemí.

Podle Kyněry by modernější lázně byly prospěšné. „Nová plovárna přispěla k tomu, že si lidé ve Znojmě zvykli plavat a teď by bylo dobré, aby takovou možnost měli celoročně,“ uvedl trenér.

Vylepšení se už na jaře dočká sportovní areál u Sokolské ulice, kde je nyní hřiště s umělou trávou a kluziště. „Hned po skončení této sezony na kluzišti položí řemeslníci umělou plochu umožňující celoroční využití hřišť, k nimž letos přibylo i nové zázemí. Počítáme také se zřízením nových volejbalových kurtů,“ informovala mluvčí Šipošová.

Na umělé trávě

Trenér znojemských fotbalistů zájem města vítá.
„Už nyní využívají všechny naše týmy umělou trávu. Na novém hřišti s celoročním provozem mohou v létě trénovat například florbalisté a nohejbalisté. Po zřízení kurtů na klasický i beach volejbal to bude spolu s fotbalovým stadionem a atletickým oválem v sousedství velmi dobrý sportovní areál v centru města,“ zhodnotil Sobota.