Jednání s novým partnerem jsou podle Štohla nadějná. „Stali bychom se studijním střediskem silnější sítě škol. Pro znojemské studenty by to mělo několik výhod. Nabídka oborů by byla nejspíš bohatší a měli bychom dobrou šanci získat i magisterský stupeň studia,“ uvedl Štohl.

Škole ubývá studentů a tím i peněz. „Před osm lety jsme jich měli osm set, nyní jich je 450. Je to demografický trend dopadající na většinu škol. Slučování do silnějších skupin je logickou reakcí,“ dodal Štohl.

Dělníci mění zastaralé semafory na hlavním tahu Břeclaví. Nahrazují je moderními s kamerami.
Semafory, obchvat, opravy silnic. To vše komplikuje dopravu na jihu Moravy

Škola se obrátila i na město s žádostí o změnu dosavadní podpory. „Aby nebyly pochybnosti, zda městské peníze jsou ke prospěchu znojemských studentů, navrhli jsme, aby nám město poskytlo bezplatný provoz budovy, kterou využíváme v Loucké ulici. Ročně jde o zhruba 1,7 milionu korun,“ uvedl Štohl.

Část zastupitelů už návrh podpořila. „Změna z dotace na placení provozu budovy je varianta, která se nabízí,“ řekl Petr Bojanovský. Obecně se vyjádřil starosta Jan Grois. „Školu jsme podporovali a podporovat chceme. Vzdělání je naší prioritou,“ řekl starosta.

Ilustrační foto.
Znojmo se bude učit chorvatsky. Za desetitisíce korun