Snímky jsou k vidění v Nové budově Národního muzea v Praze. Zdeněk Dvořák je dvorním fotografem znojemského vinobraní.

Často neotřelého pohledu na známé scény si cení i pořadatelé vinobraní. „Fotografie Zdeňka Dvořáka jsou opravdu jedinečné a my jsme rádi, že naše spolupráce pokračuje několikátým rokem. Za tento úspěch mu patří velká gratulace a poděkování,“ vzkázal František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Vinobraní ve Znojmě je největší kulturní akcí ve městě a přesahuje svým dosahem hranice regionu.

Tradičním historickým programem i mnoha příležitostmi k ochutnávání vína pokračovalo v sobotu Znojemské historické vinobraní.
Znojemské vinobraní: průvod s novou královnou, žízeň po víně a léto v září

Oceněné fotografie zachycují situace, které během festivalu vznikají. „Král v zákulisí hlavní scény, emoce lidí vztahující ruce na královského šaška, kontrast katů s návštěvníky, historické postavy s mobilními telefony, budova školy a třeba mimořádný pohled na stín postav vinobraní. To je velmi krátký popis jednotlivých snímků, které v kombinaci se záběrem samotným zaujaly mezinárodní porotu Czech Press Photo,“ poukázal Karel Semotam, který má ve Znojemské Besedě na starosti propagaci.

Jak doplnil, snímky Zdeňka Dvořáka lidé dobře znají, pravidelně se stávají součástí propagačních kampaní, která lákají návštěvníky na Znojemské historické vinobraní.