Dolní park bude patřit znojemským hokejistům a hráčům amerického fotbalu. Vystoupí zde také taneční kroužky působící při domě dětí.

Hradební příkop ožije ukázkami práce a techniky policistů, svůj stánek zde budou mít chráněné dílny i turistický oddíl. Návštěvníky čekají také soutěže Měststkých lesů.

Sníst si na dece přinesenou svačinu nebo oběd a odpočinout si budou moci zájemci ve Středním parku. „Chtěli jsme využít zeleň, kterou parky nabízejí. Pokud bude teplé a slunečné počasí, poskytnou i žádaný stín. Pikniková zóna pak zpříjemní celý pobyt," doplnil pracovník Znojemské Besedy Jaroslav Chaloupecký.

Svou techniku a práci dětem přiblíží také hasiči a znojemští strážníci, a to na Komenského náměstí. Chybět nebude zmrzlina, cukrová vata nebo malování na obličej či vystoupení pouličního Divadla 100 opic.

Den dětí oslaví také ve většině městeček a vesnic regionu. Například Miroslavští naplánovali oslavy již na pátek devětadvacátého května, ve Vranově oslaví Den dětí v sobotu a v Tvořihrázi v neděli. „Na děti čekají soutěživé atrakce, mokrá skluzavka, sladké odměny i opékání špekáčků," pozvali organizátoři na webu Tvořihráze s tím, že za špatného počasí se akce uskuteční v kulturním domě.