Ve čtvrtek si příchozí užijí soutěž o králičí hop, která se koná v deset dopoledne a o půl dvanácté. Pokračuje výstava ve stanu před obchodním domem Baťa, kde si zejména nejmenší návštěvníci mohou prohlédnout králíky, slepice či kohouty různých plemen.

Ve čtyři odpoledne rozezní Horní náměstí Amatéři z Dobšic a v šest hodin vyrazí hrkači od kostela svatého Mikuláše. V obchůzce budou pokračovat i na Velký pátek, a to v osm, v pravé poledne a v šest. Putování centrem města hoši zakončí v sobotu ráno.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Pořadatelé ze Znojemské Besedy chtějí mít Velikonoce ve městě propojené se zvyky a tradicemi. „Zakládáme si na tom, abychom v dalších generacích ukotvovali tradice. Právě proto se do ulic na Zelený čtvrtek a v dalších dnech vrátí hrkači, aby nahradili zvony, které utichnou právě před velkou nocí,“ popsal František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

František Koudela vede Znojemskou Besedu deset let.
Vinobraní by mělo být pozvánkou na celý rok, říká ředitel Znojemské Besedy

Pomůcky pro hrkače mohou lidé koupit například v horní části Masarykova náměstí na trzích. A nasát velikonoční atmosféru lze také v nedalekém Domě umění. Koná se tam totiž výstava s názvem Oslava svátků jara. Návštěvníci si prohlédnou aranžmá a výrobky žáků Střední odborné školy Znojmo v Dvořákově ulici.

„Na Velký pátek pořádá muzeum oblíbenou akci, kterou je Velkopáteční vycházka za poklady Znojemska,“ pozvali pořadatelé. Kompletní program Znojemských Velikonoc je k nalezení ZDE.

Festival vín VOC Znojmo přilákal roku 2022 přes čtrnáct tisíc lidí z celé republiky. Snímky z minulých ročníků.
Festival vína VOC Znojmo zaplní Horní náměstí. Akce startuje 4. května

Historické řemeslné dílny připomenou například pletení pomlázky, a to v sobotu od deseti hodin dopoledne na Horním náměstí. Jsou další snahou Znojemské Besedy o propojení akce s dávnými zvyky a tradicemi.

Program na náměstí potrvá do neděle. Završí ho Žamboši a Robin Mood.

Zdroj: Youtube

Jaké byly loňské Velikonoce v centru Znojma? Připomenout si je můžete TADY. Bílá sobota před rokem překvapila celý region, sníh naštěstí brzy roztával. V Moravském Krumlově tehdy kvůli počasí zrušili akci Velikonoce na zámku.

Letos má být od soboty do pondělí i přes dvacet stupňů, jak předpovídají meteorologové.