Její program bude navíc zcela zdarma. „Důvodem, proč jsme rozšířili program i na neděli, je, že spousta lidí ještě v neděli ve Znojmě a na místech, kde Vinobraní probíhalo, pobývá. Rádi bychom jim proto nabídli možnosti k oddechu, poznání města a další zábavě. Ve Znojmě je co objevovat a my bychom to návštěvníkům rádi ukázali," řekl šéf Znojemské Besedy František Koudela.

Odpočinkový nedělní program bude soustředěn především do malebného prostoru na Káře, kde k posezení u vína zahraje Cimbálová muzika Denár, vystoupí Sdružení historického šermu Honorata nebo Ukulele Troublemakers. Na zábavnou show se mohou odpoledne na Káře těšit i děti.

Odpolední program pro děti bude připraven i ve Středisku volného času na Sokolské ulici a v Centru Stará vodárna. Ve vodárně si navíc lidé budou moci zapůjčit loď a vydat se na plavbu po Dyji. „Objevovat Znojmo po Dyji, to je hit letošního léta. Nově vybudované skluzavky totiž umožňují splutí řeky i začátečníkům a Dyje se tím stává ideálním cílem i pro výlety rodin s dětmi," popsal Koudela.

Do Znojma může navíc zavítat vodák i bez jakéhokoliv vybavení, vše potřebné si totiž může pronajmout v půjčovně lodí, která sídlí v Centru volnočasových aktivit Stará vodárna.

Na sklenku dobrého vína si pak turisté mohou v neděli vyrazit na Rajskou vinici, na Vlkovu věž, do Louckého kláštera či na Šobes. Milovníky vína přivítají také ve Vinných sklepích Lechovice nebo ve vinařství Vino Hort v Dobšicích. „V neděli lze navíc stihnout i to, na co není během Vinobraní čas, tedy návštěvu radniční věže, odkud je krásný pohled nejen na celé město, ale za dobrého počasí se v dáli tyčí i rakouské Alpy. A kdo nechce stoupat po schodech nahoru, může se vydat do tajemných chodeb Znojemského podzemí, do největšího podzemního labyrintu ve střední Evropě," pozval Koudela.

Otevřeny budou i místa Jihomoravského muzea, kterými jsou Minoritský klášter a znojemský hrad a přístupné bude i Muzeum motorismu.