Při přestavbě a úpravách se zdemolovala přístavba za domem, kterou nahradil nový objekt pro ubytování mužů, kteří nemají kam složit hlavu.

„Dosud mohl azylový dům ubytovat čtyřiadvacet mužů. Každou zimu byl ale přeplněný. Proto byla budova rozšířena o dvacet nových míst. Celkem je tedy v budově čtyřiačtyřicet lůžek. Přístavba kromě nových míst na spaní poskytne i novou kulturní místnost s televizí a internetem. Bude sloužit také pro nouzové navýšení kapacity domova. Jako novinku nabídneme pomoc při hledání práce na internetu. Jaké další věci se změní, zatím nedokáži říct. Vše bude záležet i na sociálních pracovnicích, s jakou přijdou aktivitou,“ vysvětlila ředitelka Centra sociálních služeb ve Znojmě Jarmila Eliášová.

Bourání, rekonstrukce a přístavba nového křídla azylového domu začaly letos na jaře. Předpoklad dokončení včetně úprav ve stávajícím objektu je konec letošního roku. „Od prvního ledna budou nová místa plně k dispozici. Zdražování zatím neplánujeme. Momentálně to ale nedokáži říct na sto procent, a to kvůli změně v zákonu, která se chystá od nového roku. Doposud klient domu platil třiadevadesát korun denně nebo dva tisíce osm set korun za měsíc,“ spočítala Eliášová.

Firma, která provádí všechny stavební práce, je z Brna. Celková částka úprav se přehoupne přes čtyři miliony korun.
„Cena demolice je vyčíslena na více než sto šedesát tisíc korun, přístavba stála přes tři miliony a dvě stě padesát tisíc korun. Úpravy stávající části azylového domu přišly na osm set osmdesát šest tisíc korun. Celkové náklady tedy činí čtyři miliony tři sta tisíc korun,“ upřesnila mluvčí radnice Renáta Bártová.