Posledními úpravami před začátkem letní sezony procházejí koupaliště na Znojemsku . Už podruhé se lidé mohou těšit na koupání v takzvaném biokoupališti v Banticích. Naopak v Těšeticích, Miroslavi a Prosiměřicích budou bazény prázdné.

„Nejpozději prvního června bychom chtěli zahájit sezonu. Pokud bude přát počasí, otevřeme i dříve,“ řekl starosta Bantic René Remeš.

Provozovatel pomalu finišuje s přípravami otevření. „Zprovoznili jsme čistící zónu, aby se zahájil bioproces. Koupaliště je vyčištěné a nachystané. Letos rozšíříme prostor o malé dětské hřiště s herními prvky,“ dodal starosta Remeš.

Už šestnáctého května zahájí provoz plovárna Louka ve Znojmě. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční atrakce. „Přístupná bude laguna, kde se děti mohou projíždět na lodičkách. Nafukovací bazén umístíme podél celé restaurace v zadní části plovárny. Nejmenší návštěvníci mohou využít dětský koutek a oplocenou relaxační pískovou pláž s palmami,“ řekl správce plovárny František Svoboda.

Provozovatel jedná o zvýhodněném vstupném. „Chtěli bychom snížit vstupné pro víkendové pobyty s dětmi. Pro návštěvníky během sezony uspořádáme i různé ochutnávky,“ dodal správce.

Své stálé příznivce má koupaliště v Únanově, Vrbovci a Hlubokých Mašůvkách. Sezonu zahájí i v přírodním koupališti v Olbramovicích. „Začínáme dělat předsezónní úpravy. Ještě chceme spravit rozbité oplocení a natřít zbytek zábradlí. Naše koupaliště je veliké a těší se značné oblibě,“ informoval starosta Olbramovic Lubomír Čech.

Bazény se letos neotevřou v Prosiměřicích, Těšeticích a Miroslavi. „Požádali jsme o bezúplatný převod pozemku a věříme, že příští rok už bude náš. Stavba nového koupaliště však kvůli vysokým finančním nákladům nepřichází v úvahu. A aby to stávající vyhovovalo hygienickým předpisům, museli bychom ho opravit za více než deset milionů korun. To zatím také nebude možné,“ řekl starosta Prosiměřic Jiří Lukeš.

Bez koupání se letos musí obejít i v Miroslavi. „Museli jsme koupaliště už vloni vypustit, protože ho vandalové poničili. Opravovat bazén nebudeme, máme jiné priority,“ uvedl místostarosta Miroslavi Roman Volf.

Venkovní koupání na Znojemsku.