„Lidé mohou kraslice nosit na sběrná místa po celém Znojemsku nebo je posílat poštou nebo přes Zásilkovnu. Pokud je dají do přeložky a bublinkové fólie, nerozbijí se,“ vyzvala k účasti autorka projektu Kraslice pro život, který je součástí kampaně Znojemsko na dřeň šperkařka Iveta Hlobilová.

Populární písničkář Ivan Mládek vystavuje své Žerty v obrazech ve znojemské Galerii Grand Café.
Znojmo, vidím tě dvojmo: osmdesátiletý Ivan Mládek se vrátil do města s obrazy

Prodej kraslic pak pomůže zachránit životy těžce nemocných pacientů. „Zájemci mohou kraslice kupovat každý březnový víkend do dvou do šesti hodin odpoledne v penzionu Daníž v obci Chvalovice, kde se uskuteční tvořivá akce Jarní cesty umění a bude tam spousta doprovodného a tvůrčího programu. Poté také na Velikonočních trzích ve Znojmě, které se uskuteční v půlce dubna,“ informovala Hlobilová.

Sběrná místa:
TIC, Obroková Znojmo
Obecní úřady:
Chvalovice; Dyjákovičky; Vrbovec; Šatov; Hnanice; Lukov; Tasovice; Valtrovice; 
Městská knihovna Jevišovice

Zaslání poštou na adresu:
Šperkařský ateliér ArtFashion, Přemyslovců 7, 66902 Znojmo

nebo přes Zásilkovnu na výdejnu:
Znojmo, Pražská 2430/11A, solárium – Solarium Nobles 

Jako matka transplantovaného dítěte dostala také pozvání do televizního pořadu Sama doma, kde kraslicovou sbírku ze Znojemska představí. Zkušenosti s dobročinným nasbírala při oblíbené Kabelkománii, kterou také pořádala. „Zájem lidí nejen ze Znojemska ale i z různých koutů republiky mě překvapil. Přišly nám už také krásné umělecké kraslice zdobené cínovou metodou, účast přislíbily školy z regionu,“ ocenila autorka projektu.

Zájemci mohou kraslice nosit a posílat do 8. dubna. Sběrná místa zřídily i obce v okolí Znojma.