Lidí bez práce je v regionu 6275. Nejnižší za celý rok je také počet uchazečů na jedno volné pracovní místo. Úřad práce registruje na jedno volné pracovní místo patnáct uchazečů. Letos v lednu jich přitom bylo dvaačtyřicet.

Podle ředitele znojemského úřadu práce stojí za nízkými čísly počasí. „Vlivem dlouhého pozdního léta pracují lidé ještě na polích a ve vinohradech a také stavební firmy pracují, dokud mohou,“ řekl Emil Čopf. Dodal, že došlo i k nárůstu počtu míst ve veřejně prospěšných pracích.

Příchod nových lidí do evidence očekává ředitel s prvními mrazy. „Určitě přijdou v listopadu a prosinci. V lednu se pak objeví lidé, jimž skončí pracovní smlouvy u zaměstnavatelů, kteří je sjednávají do konce roku,“ nastínil Čopf.

Počet nezaměstnaných se po nárůstu v zimních měsících opět dostal na čísla z loňského září. Tehdy bylo bez práce 10,5 procenta práceschopných lidí.
Znojmo je v rámci kraje na druhém místě v počtu nezaměstnaných. Hodonín hlásí 13,2 procenta. Nejnižší nezaměstnanost je v okresech Brno-venkov 7,4 procenta, Blansko 7,9 procenta a Vyškov 8,0 procenta.