„Od pátku nabízíme burčák z odrůdy Irsai Oliver. Je prvotřídní a je o něj zájem," přiblížil vedoucí znojemské Vinotéky Vínovín Václav Beran. V jeho vinotéce je litr burčáku od čejkovických vinařů k mání za 76 korun, což je podle Berana o dvě koruny víc než vloni. „Rozhodně je ale levnější než u silnice," dodal.

Podobně jako nedočkaví zákazníci zacílí ale na první burčáky i inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Na kvalitu tohoto vyhledávaného nápoje budou dohlížet až do ukončení jeho prodeje, tedy do konce listopadu. „Očekáváme, že intenzita letošních kontrol bude podobná, jako v loňském roce," naznačil mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Brně Pavel Kopřiva.

I mezi burčáky se totiž najdou patoky, což dokládají výsledky pravidelných kontrol. Zdejší inspektoři loni prověřili 624 prodejních míst burčáku a v 74 případech odebrali vzorek pro analýzu v laboratoři.

Ve Znojmě již lze koupit první letošní burčák. Nabízí jej stánkaři i první vinotéky.

Z prvních jednačtyřiceti vzorků pak rozbor prokázal nevyhovující parametry u pěti burčáků. U dvou vzorků nepocházely hrozny z Česka, u dalších dvou bylo více dodaného cukru, než mělo být a u jednoho burčáku odhalila kontrola přítomnost tří typů syntetických barviv. „S takovými prodejci zahájí inspekce správní řízení o uložení sankce," dodal mluvčí Kopřiva.

Kdo z jihomoravských vinařů nemá rané odrůdy, jako je třeba Irsai Oliver, dodá svůj burčák do prodeje o něco později. „My začínáme s prodejem v pátek 5. září. První a druhý den budeme mít otevřeno až do 22 hodin," komentoval šéf Znovínu Znojmo Pavel Vajčner.

Vinaři ze Znovínu nyní zvažují, z jaké odrůdy burčák vyrobí. „Podle toho, jak vyzrají hrozny, se budeme rozhodovat mezi Muškátem moravským a Müllerem Thurgau. Každopádně co do množství uděláme burčáku o něco více než v jiných letech," doplnil Vajčner. Za litr znovínského burčáku zaplatí letos lidé v areálu Louckého kláštera šedesát korun.

A jak se vlastně při koupi burčáku orientovat, aby člověk nenarazil na špatný vzorek? Vinaři radí, že nejlepší je kupovat burčák přímo u vinaře ve sklípku či ve vinotéce. Ani u silnice nemusí být podle odborníků nutně špatný, i když čím je dál od vinařského kraje, tím větší vzbuzuje nedůvěru.