„Na Vranovsku je to úplná sibérie. Jezdí tam sypače a auta s radlicí, ale jakmile projedou, silnici hned znovu zavane sníh. Problémy jsou také u Běhařovic. V Rudlicích blokuje cestu kamión. Zrovna jsem tam poslal techniku na pomoc,“ přiblížil středeční stav na Znojemsku dispečer silničářů.

Komplikace se také vyskytly na autobusových linkách. „Zpoždění mají zejména dálkové autobusy do Prahy a z ní. Na Vysočině je to velmi špatné. Zpoždění mají také autobusy na Znojemsku, Vranovsko je zasypané sněhem. Zatím ale stíháme vše obsloužit a nestalo se, že by nějaký autobus nedojel,“ sdělil ředitel Znojemské dopravní společnosti Psota Petr Chadim.

Silnici z Jihlavy v podvečer zablokoval na kopci v Želetavě kamion. Podle serveru dopravniinfo.cz měla policie silnici uvolnit až před osmou hodinou večerní.

VÝZVA: vyfotili jste dnešní přívaly sněhu a kalamitu na silnicích? Pošlete nám vaše snímky na znojemsky@denik.cz.
ON-LINE

22:00 Počasí by nemělo během noci a čtvrtka už vyvolat nějaké vážnější komplikace. Trvalejší sněžení by mělo během noci přecházet spíše v slabší přeháňky a postupně ustávat. Během dne by již mělo být sněžení spíše výjimečné, vyskytovat by se mělo maximálně v podobě slabých přeháněk. Další srážky by se mohly dostavit již během pátku, ovšem už ne takové intenzity a pod 500 metrů nad mořem by se mělo jednat o srážky smíšené či dešťové.

21:45 Zcela neprůjezdná silnice je mezi Vysočany a Dešovem. „Už tam stojí nejen kamion, ale také auta. Netuším, kdy se silnice uvolní. Můžou tam být až do rána. Je tam hrozně moc sněhu. Řidič uvízlého kamionu mi říkal, že má sníh až po kabinu kamionu. Stát zůstal i kamion u zahrádek na Pražské, ale silnici jsem posypali a kamionu se podařilo rozjet. Jinak o žádné vážné situaci nevím, klid je na Krumlovsku. V provozu máme více jak dvacet aut, které budou celou noc jezdit,“ sdělil dispečer Správy a údržby silnic Bohumír Votava.

21:35 Aktuální stav silnic ve Znojmě a okolí okomentoval i jeden z řidičů taxi. „Silnice jsou namrzlé, řidiči by si měli dávat pozor a jezdit jen třiceti maximálně čtyřicetikilometrovou rychlostí. Teď nesněží, takže situace je o něco lepší než odpoledne,“ přiblížil Václav Maršalík.

21:15 Kromě několika zpoždění neměly dosud vážnější problémy autobusové linky na Znojemsku. „Nemám hlášeny nějaké komplikace, víceméně teď všechny spoje dojíždí. Uvidíme ale, co bude ráno, jestli napadne ještě více sněhu,“ poznamenal ředitel Znojemské dopravní společnosti Psota Petr Chadim.

20:50 Silničáři mají nejvíce práce na Vranovsku. „Mezi Vysočany a Dešovem je uvízlý kamión. Blokuje silnici, ale naštěstí tam nejezdí téměř žádná auta. Pracujeme na jeho uvolnění. Na Vranovsku jsou stále problémy kvůli silnému větru, který fouká sníh na silnici. Situace ve Znojmě je stabilizovaná. Středisko Lechovice je průjezdné,“ informoval o aktuálním stavu dispečer znojemských silničářů Bohumír Votava.

20:40 Řidič by vůbec neměli vyjíždět ze Znojma na Jihlavu. „U Jakubova stojí hasiči a nepouští žádné auto dál.Řekla mi to přítelkyně, které už se podařilo popojet dál za Jakubov směrem na Znojmo,“ sdělil Jančík.

20:35 Na cestě z Jihlavy jsou stále komplikace. „Přítelkyně jede autem z Jihlavy do Znojma, teď stojí v zácpě u Jakubova. Předtím stála v Želetavě, kde se ujal řízení provozu autobus Vietnamců a vytvářeli chaos. Volal jsem na policii do Moravský Budějovic, a tam mi řekli, že se tam nemají jak dostat. Přítelkyně se přes Želatavu nakonec dostala nějakým šíleným způsobem přes chodník,“ vylíčil Petr Jančík ze Znojma.

20:30 Větší problémy nejsou hlášeny z Krumlovska, kde také sněží a fouká silný vítr. „Přes den byly cesty i chodníky bez sněhu. Ten stačil roztát. Teď je kolem nuly, trochu to namrzá, ale jela jsem z práce z Ivančic a žádné komplikace nebyly,“ řekla například Květa Leikepová.

20:15 Podle serveru dopravniinfo.cz je už volný kopec u Želetavy. Blokoval ho uvízlý kamion.

20:05 Silnice ze Znojma na Vranov je od Kasárenské křižovatky namrzlá, hlásí řidiči. „Na silnici jsou ledové plotny. Nedá se jet víc jak třicítkou,“ sdělila Kamila Krátká.

20:00 Velké problémy mají řidiči, kteří jedou do Znojmaz Prahy. „Vyjížděl jsem po poledni z Prahy a cesta mi trvala pět hodin. Normálně ji zvládám za poloviční čas. Kolega, který vyjížděl dvě hodiny po mně ještě nedojel,“ přiblížil jeden z řidičů Karel Čurda.

19:45 Pořadatelé zrušili koncert violoncellisty Tomáše Jamníka a klavíristy Ivo Kahánka, který se měl dnes v sedm hodin uskutečnit ve Znojemské Besedě. „Muzikanti uvízli v zácpě u Želetavy. Zkoušeli jet směrem na Třebíč, ale ani zde nebyly cesty průjezdné. Koncert byl zrušen a bude se konat v náhradním termínu. Lidé dostali zpět peníze za vstupné,“ informoval pořadatel koncertu Luděk Smejkal.

19:30 Plné ruce práce má .A.S.A., která už teď uklízí chodníky od sněhu ve městě Znojmě.

19:15 Cesty se začínají měnit v kluziště. Teploty začínají klesat pod bodmrazu a tím namrzá i sníh na vozovce. Řidiči musí jezdit velice opatrně. Například silnice ze Znojma do Suchohrdel je na první pohled bezpečná, je ale pokrytá vrstvou ledu.