„Od nedělního rána vyšetřovali dopravní policisté jednu nehodu. Příčinou nebylo náledí, ale nesprávný způsob jízdy řidiče, který se otáčel na křižovatce a nevšiml si, že ho již předjíždí další auto,“ sdělil operační důstojník znojemské policie. Klidnou službu zatím mají i hasiči. „Na Znojemsku jen včera jednotka ze Slupu uklízela větve na silnici u Oleksoviček,“ uvedl operační důstojník hasičů.

Silničářům začala práce snamrzlými vozovkami po půlnoci. „V sobotu jsme se ještě museli vypořádávat se sněhovými jazyky, které vítr vytvářel na silnicích. Meteorologům tentokrát vyšla předpověď a po půlnoci skutečně začalo mrholit a silnice namrzaly. Vyslali jsme sypače,“ sdělil vedoucí znojemského cestmistrovství správy a údržby silnic František Černý. Silnice vregionu udrželi silničáři sjízdné bez vážnějších potíží. „Tam kde používáme inertní materiál posyp podle potřeby obnovujeme. Silnice jsou sjízdné bez problémů se zvýšenou opatrností nutnou kvůli počasí,“ dodal. Horší život měli vneděli dopoledne chodci. Chodníky, včetně centra města, byly posypány nebo posoleny jen místy.

Běžný provoz zaznamenává i znojemská nemocnice. „Počty pacientů nejsou zatím nijak mimořádné. Ošetřujeme i zlomeniny, ale vrozsahu, který je pro toto období roku zcela běžný,“ informoval ředitel znojemské nemocnice Miroslav Kavka.