Informaci Znojemskému deníku Rovnost potvrdil předseda oblastní organizace Karel Podzimek starší, známý znojemský lékař. „Místní organizace, kterou vedl Jan Blažíček, byla pro nečinnost zrušena. Buňka jednoduše nefungovala, tři roky neproběhly volby do orgánů místního sdružení a tím propadly mandáty vedení,“ uvedl šéf oblastní ODS s tím, že pražský výkonný výbor následně na požádání vydal licenci novou. Znojemští občanští demokraté si následně za svého předsedu zvolili podnikatele Karla Podzimka mladšího, který pracuje také jako zastupitel města Znojma.

První muž znojemských občanských demokratů chce především stabilizovat a posílit znojemskou buňku ODS. „Čeká nás přijímání nových členů. Hlásí se nám řada zajímavých osobností například z řad podnikatelů. Chceme sestavit silnou kandidátku do podzimních komunálních voleb. Začínáme také pracovat také na volebním programu,“ naznačil šestatřicetiletý podnikatel Podzimek, který je v ODS od roku 2008. Ve Znojmě řídí asi dvě desítky členů.

Jméno Jana Blažíčka, bývalého místostarosty Znojma, se v médiích objevilo v souvislosti s dopravní nehodou z loňského léta. Blažíček se nedávno u znojemského soudu přiznal k tomu, že řídil a zavinil dopravní nehodu pod vlivem alkoholu. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Konečný verdikt soud ještě nevyřkl, další líčení má být 26. března.