Pořadatelé Znojemského adventu slibují provoněné trhy, kulturní program, zimní pohádkové a filmové kino v samotném centru města. Rodiny s dětmi mohou zavítat k ohradě s ovečkami v Hradní ulici a zábavu najdou nejmenší také na kolotoči v cenru města či atrakcích na Komenského náměstí. Obří vyhlídkové kolo zdobí letos Moravské náměstí v Brně a užívají si ho i obyvatelé Třebíče.

Strom se ve Znojmě rozsvítí čtvrt hodiny před pátou hodinou v neděli 3. prosince. „Během první adventní neděle spolu s Mons. Jindřichem Bartošem zapálíme první adventní svíci a uvedeme koncert zpěváka Janka Ledeckého, který právě vánočním písním věnoval nemalou část své tvorby. Spolu s ním vystoupí pěvecký sbor Libohlásek,“ uvedl za pořádající Znojemskou Besedu její ředitel František Koudela.

Poznáte obec na Znojemsku?
Romantika v lomu, turisté i blízké Podyjí. Poznáte vesnici nedaleko Znojma?

Podrobný program najdou zájemci na webu Besedy. O akci již Deník opakovaně podrobně informoval.

Svůj strom již rozsvítili uplynulou sobotu v Miroslavi, další města v regionu akci chystají právě na blížící se víkend. První adventní neděle připadá na 3. prosince.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Předpovědi hovoří o prvním prosincovém víkendu jako o mrazivém a má být plný sněhu. Zajímá vás, jak pamětníci vzpomínají na uplynulé zimy? Deník přináší pohled do minulosti ZDE.

Jakou výzdobu máte u vás v obci? Napiště nám o tom na znojemsky@denik.cz.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce