Město nyní zvažuje možnost pronajmutí soukromého pozemku. „Parkoviště by bylo vzdálené 250 metrů od křižovatky ulic Větrná a Menšíkova směrem k bývalému školnímu statku. V případě realizace město počítá také s rozšířením veřejného osvětlení v lokalitě a s instalací bezpečnostních kamer,“ uvedl starosta Znojma Jakub Malačka.

Svůj názor mohli obyvatelé Přímětic vyjádřit online prostřednictvím Mobilního Rozhlasu Znojmo do konce. dubna. „Pětadevadesát procent respondentů považuje množství parkovacích míst na přímětickém sídlišti za nedostačující a osmaosmdesát procent respondentů by uvítalo vznik parkoviště v lokalitě za školním statkem. Nyní budeme vybudování parkovací plochy řešit,“ ujistil Malačka.

Zhruba dvacítka romských dětí a většinou žen z Ukrajiny v Havraníkách zůstane. Zástupce kraje se dohodl s obcí na opatřeních, která mají zmírnit vzájemné obavy obyvatel a uprchlíků.
Romští uprchlíci v Havraníkách dostanou správce a kameru. Dohodli se

Před třemi lety si město pronajalo plochu za bowlingem v Příměticích, kterou upravilo a slouží k volnému parkování aut. Jeho kapacita ale nestačí.