„Pro děti ve skupině od čtyř do šesti let a od sedmi do devíti let jsme připravili okruh na velké plošině,“ prozradil za CKZ Čestmír Vala. Mládež v kategoriích od desíti do dvanácti a od třinácti do čtrnácti let poměří své síly na části bývalého vojenského cvičiště. V rámci doprovodného programu provedou hasiči ukázku likvidace požáru trávy.

Druhou akcí pořádanou tento týden Cyklo klubem Znojmo je osmý ročník Závodů MUDr. Josefa Modrého v Mikulovicích. Tradiční závod zahájí v pátek ve tři hodiny odpoledne závod dětí v okolí obce. O dvě hodiny později vyjedou na trať o délce třiadvaceti kilometrů dospělí cyklisté. „Závodníci s licencí okruh objedou dvakrát, ostatní pouze jednou. Zájemci se mohou přihlásit nejpozději třicet minut před startem u kulturního domu v Mikulovicích,“ objasnil Vala.

Ten zároveň dodal, že pro děti i dospělé pořadatelé nachystali doprovodné aktivity jako šlapací káry, trojkolky, koloběžky, jízda zručnosti a technická prohlídka kol s vydáním bezpečnostního certifikátu. „Zajistili jsme i občerstvení,“ pozval Čestmír Vala na Závody MUDR. Josefa Modrého.