Znojemští fotbalisté se v sobotu utkají v mistrovskému utkání Fotbalové národní ligy (FNL) s celkem Táborska na jeho domácí půdě. Na hřišti soupeřů na jaře Znojmo zatím ani jednou nevyhrálo. Celek Táborska se sice pohybuje ve spodní části tabulky, ale poslední zápas v Pardubicích vyhrál a znojemští fotbalisté očekávají náročný zápas.

„Sílu soupeře respektujeme. Na místo, kde se Táborsko v tabulce pohybuje, podle mě vůbec nepatří. Jedeme do Sezimova Ústí s pokorou a pokusíme se získat nějaké body. Naše výsledky venku jsou zatím letos jedna remíza a jedna prohra. Do třetice nám chybí jen to vítězství," uvedl znojemský trenér Leoš Kalvoda.

Znojmo v současnosti drží druhé místo v tabulce. Za celkem Bohemians 1905 zaostává o tři body. V posledním ligovém utkání porazili na domácím stadionu Vlašim vysoko 6:1, když soupeři nasázeli pět branek už v prvním poločase. Zato FC MAS Táborsko se pohybuje na opačném konci tabulky. I tak znojemští fotbalisté očekávají náročný zápas. Nálada v týmu je však dobrá.

„Táborsko je hodně kvalitní soupeř, kterému se nedaří, ale poslední zápas vyhráli. Vyměnili trenéra, mají kvalitní mužstvo, myslím si, že to bude náročné utkání. Nálada v týmu je však perfektní, trénuje se normálně a už máme konečně i hezké počasí," popsal situaci uvnitř mužstva znojemský obránce a kapitán Todor Yonov.

Dva zranění

Jediná věc, která teď Znojemským komplikuje situaci, jsou hráči, kteří hrát nemohou. „Naši situaci trošku komplikuje zranění Radima Nepožitka a Josefa Hnáníčka. Mají svalové problémy, a proto zatím netrénovali. Nemůže nastoupit také Matúš Lacko, který má čtyři žluté karty," dodal trenér Kalvoda.

Duel na půdě Táborska hráči 1.SC Znojmo sehrají zítra již od patnácti hodin. Původně se mělo hrát od 17.00, ale táborští hokejisté budou v sobotu večer bojovat v baráži s týmem Havířova o teoretickou šanci postoupit do 1. ligy. Pořadatelé zápas proto přesunuli, aby mohli diváci stihnout obě dvě sportovní utkání.

Po víkendovém duelu s Táborskem čeká Znojmo ve středu dohrávka 22. kola v Opavě.

TOMÁŠ HAMBÁLEK