Deníku Rovnost definitivní přesun do nového potvrdil velitel znojemských hasičů Petr Procházka. „Oznamujeme, že požární stanice, oddělení prevence, i ředitelství územního odboru se přestěhovalo z původních objektů do nového areálu vedle Zdravotní záchranné služby na adresu Pražská 59b ve Znojmě,“ informoval Procházka.

Potvrdila se tak slova jeho nadřízeného, ředitele znojemského územního odboru jihomoravských hasičů Radka Chromého. Ten Deníku koncem uplynulého týdne naznačil, že pokud budou fungovat všechny potřebné technologie, hasiči začnou z nové základny vyjíždět v nejbližších dnech.

Novou, moderní základnu pro hasiče, začaly stavět stavbaři před dvěma roky. Rozlehlý areál za sto milionů korun nad Gránickým údolím sousedí se zánovní stanicí záchranky.

Hasiči ještě čekají na nový povrch silnice mezi hlavní silnicí a jejich základnou a také na semafory s červenými světly, které mají zajistit bezpečný a rychlý výjezd na Pražskou. „Letos počítáme s částkou téměř pět milionů na rekonstrukci této spojnice,“ sdělila již dříve mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková. Zmizí tak desítky let staré panely, které dosud tvoří povrch této silnice.

Nové dopravní značky také nově zakazují zastavit na jedné straně silnice tak, aby hasiči i sanitky měly zajištěný hladký průjezd.