Drobný blonďatý šoumen Karel Koc je králem letošního studentského majálesu! Charismatický student Gymnázia Dr. Karla Polesného ve Znojmě vítězí před páteční půlnocí v souboji o královské žezlo díky hlasům studentů znojemských středních škol a učilišť. Stovky studentů, učňů a žáků a dalších hostů kvečeru zcela zaplňují sál a přilehlé prostory hotelu Dukla ve Znojmě.

Pětihodinový program, jehož vrcholem je právě volba krále majálesu, startuje krátce po devatenácté hodině. „Jsem to já a jsem zpět, za jeden rok se mi celkem změnil svět,“ rapuje úvodem dosluhující studentský král Chicha v roli moderátora večera. Mladíka, osvětleného bodovými světly, nad jehož hlavou se houpe živý barokní anděl, sledují zraky stovek studentů. Ladies party se naplno rozjíždí.
Začátek party malinko nestíhá hlavní organizátorka majálesu a mozek celé akce, učitelka Kateřina Kasanová. „Byla jsem na toaletě zavřená bez kliky, takže jsem tam ve velké nervozitě prožila asi čtvrthodinku, než mě hoši z ochranky zachránili. Ostatně, za večer si takovou záchranu studentek zopakovali asi čtyřikrát,“ směje se půvabná učitelka.

Brzy na molo vplují modelky z řad studentek ve spodním prádle. Mnohým mladíkům rudnou uši. „Jsou tam i naše holky, moc jim to sluší,“ hodnotí ladné křivky slečen student Jiří Kotáb. Doslova řev fanynek sklízí dva mladíci, kteří společně s modelkami předvádějí sexy trenýrky.
Do varu publikum dostává znovu moderátor večera Chicha, když na pódiu představuje zpěváka a baskytaristu kapely No Dur, žhavého kandidáta na letošního krále, studenta Karla Koce. „Jeho heslo zní: dodržujte dynastickou posloupnost, po Janovi musí přijít Karel,“ informuje přítomné Chicha. Dav jej odměňuje frenetickým potleskem a jásotem.
Především studentkami oblíbený Kája se předvádí jako rozený šoumen. To dokazuje ve svém následujícím koncertním vystoupení.
„Náš Kája je jasnej vítěz. Taky jsme mu dala hlas. Kapela je skvělá, ještě víc se ale těším na skupinu Nightwork,“ svěřuje se studentka Kristýna Blažková.

Po vystoupení tanečníků z CSB, kteří předvádějí poctivý break dance, graduje večer vystoupením zábavných Nightwork. Zcela zaplněný sál tančí. „Když jsem domlouvala vystoupení kapely Nightwork, netušila jsem, jaký to byl skvělý tah. Když je srovnám třeba s uskupením All X ze známého televizního X Faktoru, jsou rozhodně mnohem zajímavější. Myslím, že kluci z kapely všechny skvěle pobavili a roztančili je,“ usmívá se při pohledu na bavící se dav Kasanová.

Před půlnocí jsou sečteny hlasy, které získalo šest kandidátů na krále majálesu. „Kája vyhrál suverénně také proto, neboť tady je asi nejvíc studentů z gymplu. Tam jsme prodali dvě stě deset vstupenek a přesně tolik hlasů nový král získal,“ komentuje vítězství Koce Kasanová.
Šťastný nový král majálesu přebírá symbolickou korunu od dosluhujícího Chichy. „Je to pro mě čest. Vím, že mě asi volili všichni lidi z našeho gymplu, musím ale poděkovat klukům z kapely, kteří mi hodně pomohli. Náš sedmiminutový snový song, na kterém jsme tvrdě pracovali měsíc a půl a který jsme dnes večer předvedli, jsme připravili speciálně pro Ladies party,“ říká nový král majálesu Karel Koc.
Po půlnoci se studenti vracejí pomalu domů. Někteří využívají speciálních autobusů, které je rozvážejí po okolních vesnicích. Ráno jdou do školy trochu unaveni, když někteří mají za sebou jen dvě, tři hodiny spánku. V hlavách jim však doznívá nevšední zážitek. Mají svého krále.