Vítěze schválili radní. „Pokud bude vše probíhat standardně a nebudou vzneseny námitky, můžeme podepsat smlouvy se zhotovitelem. Pak můžeme začít řešit zahájení stavebních prací,“ upřesnil starosta Znojma Jakub Malačka.

Počítá už se získanou desetimilionovou dotací z Jihomoravského kraje. „O další jsme požádali Národní sportovní agenturu. Odhadujeme, že výstavba bude trvat zhruba dva roky,“ podotkl starosta.

Co bude potom s budovou starých lázní zajímalo například Jiřího a Dagmar Čopfovi. „A co tedy bude se stávajícími lázněmi? Dětské centrum či něco jiného?“ dotazovali se.

Podle Malačky budou mít Znojemští na rozmyšlenou dva roky po dobu výstavby. „Během této doby máme dostatek času na projednání. Plánujeme, že do tohoto rozhodnutí zapojíme i veřejnost,“ poznamenal Malačka.

O obří investici i místě, na kterém bude bazén stát vedli Znojemští několikaměsíční diskuse. Nakonec vsadili na studii nezávislých architektů, kteří doporučili jako efektivnější bazén v Louce. Plavat by se v něm měli učit i žáci škol z celého regionu, trénovat by v něm měli i sportovci. „Počítáme také s tím, že zvýšíme frekvenci autobusové dopravy, aby spoje jezdily na ulici Melkusova častěji, návštěva lokality bude pro obyvatele dostupnější,“ plánoval místostarosta Jan Grois.

Návštěvníci budoucího krytého bazénu se mohou těšit na bazén s osmi dráhami, relaxační bazén, dětské brouzdaliště, různé druhy saun, vířivku a další prvky.

V původních záměrech se hovořilo o ceně 250 milionů korun. „Abychom měli jistotu, že cena je adekvátní, nechali jsme také srovnat náklady bazénů v Litomyšli a Žďáru nad Sázavou. S ohledem na nárůst cen ve stavebnictví srovnání ukázalo, že jsou v porovnání s těmito městy srovnatelné nebo dokonce nižší,“ podotkl Malačka.