Starostka Ivana Solařová je přesvědčena o tom, že provizorium by omezilo investice. „Rozpočet byl sestaven zodpovědně, zvažovali jsme na radě města provizorium ale nesouhlasíme s tím,“ reagovala Solařová.

Bývalý starosta Znojma Jakub Malačka, nyní v opozici, označil rozpočet také za málo investiční. „Do investic jde o 175 milionů korun méně, než bylo v letošním roce. Kdybyste neměli naše naspořené prostředky, nemáte z čeho provoz města financovat. Pojďme se potkat a vytvořme nový rozpočet,“ uváděl konkrétní důvody nesouhlasu Malačka.

Za velmi optimistický označil rozpočet i Jiří Kacetl. „Nevidím úspory pro občany, které jste před volbami deklarovali. Rezervy měly jít třeba do vytvoření parkování, které ve městě chybí, nyní se utratí. Město může dojít na velmi tvrdé dno, od něhož se bude velmi těžko odrážet,“ varoval Kacetl.

Starostka Ivana Solařová označila návrh rozpočtu za plán, kterým nové vedení Znojma začíná, s tím, že loni byl schodek podobný ve výši 320 milionů. „Není to závěrečný účet. Čelíme nárůstu energií, škrtali jsme a hledali úspory. Chtěli bychom být proinvestiční, největší položkou je ale krytý bazén, který je ve stavbě. Nevím, z čeho dedukujete, že nebudeme mít úspory pro občany. Máme dostatečnou rezervu na účtech pro jejich pomoc,“ uvedla Solařová. Sestavování nového rozpočtu označila za nepotřebné.

Jakub Malačka, který je současně předsedou finančního výboru, ještě upozornil, že vedení radnice rozpustí na provoz šestileté úspory. Schválení stavby bazénu podle něj odsouhlasili zastupitelé v předchozích letech většinou hlasů.

Neprošel ani návrh Jana Groise na převod pěti milionů korun ze správy nemovitostí a tří milionů korun ze Znojemské besedy do fondu krizového řízení.