Místostarosta Znojma Jakub Malačka poukázal, že městu nyní chybí sál pro různé typy akcí. „Roste zájem o menší kongresovou turistiku, obrací se na nás školy, různé spolky, od turistů po Červený kříž. Získali bychom sál pro plesy a další akce. Před tím ale potřebuje jízdárna rozsáhlou rekonstrukci od nové podlahy a oken po nové rozvody sítí a kvalitní vzduchotechniku,“ uvedl Malačka část z prací, které město zahrnulo do chystaného projektu.

Ve středu ho projednají zastupitelé na mimořádném zasedání. „Doufám, že se do konce roku dozvíme, zda jsme uspěli,“ dodal Malačka.

Záměr uvítal Jiří Ludvík, šéf Hudebního festivalu Znojmo, který v jízdárně pravidelně pořádá koncerty a operní inscenace. „I nám dlouhodobě ve městě chybí velký a kvalitní sál. Rekonstrukce umožní celoroční využití jízdárny a záměr velmi vítám. Osobně si myslím, že obnova a využití jízdárny může nastartovat obnovu celého Louckého kláštera, “ řekl Ludvík.

Před zahájením je také oprava blízké staré školy, kde díky evropské dotaci z jiného programu vznikne centrum pro obnovu památek.