Jubilejní 5. ročník s sebou nese symboliku už při registraci. Ta se spustí 1. června přesně v pět hodin ráno. „Určitě doporučuji s registrací na závod neotálet, protože loni se startovní listina zaplnila za hodinu a půl minut,“ připomněl Jan Grois, starosta města a tradiční účastník závodu.

Výtěžek ze startovného, které je jeden tisíc korun za tým, poputuje Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, Klubu Buďme v tom spolu, který sdružuje znojemské rodiče a děti s autismem.

Začátek závodu bude ve 13:00 hodin, přičemž mezi 11:30 a 12:30 si budou moci závodníci opět projít radniční věž a prozkoumat tak terén. Předpokládaný čas vyhlášení výsledků je 19:00, předání cen proběhne na Obrokové ulici.

"Účastníci závodu se letos mohou těšit na speciální medaile. Přímo na místě totiž bude možné nechat si zdarma na medaili vygravírovat své jméno a čas. Z medaile tak bude památka, na kterou bude moci být každý hrdý," sdělila mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková.

Kromě sportovců přivítá závod Znojmo Extreme 790 v roli moderátora herce, Znojmáka, Miroslava Hrabě, jehož doplní další rodák, moderátor Radek Bortlík. Závod i večerní doprovodný program se opět budou kompletně odehrávat na Obrokové ulici, závod bude přenášen přímo na ulici velkoplošnou obrazovkou. DJ s hudebními peckami a stánky s občerstvení jsou samozřejmostí. Závod se uskuteční 20. června.