„Hlavním cílem je navrhnout architektonicko-urbanistickou koncepci náměstí Svobody a bezprostředního okolí tak, aby vzniklo kvalitní městské prostředí navazující na kompaktní zástavbu historického jádra. Účelem soutěže je získat nové náměty na společensky, technicky a ekonomicky nejefektivnější způsob přestavby vymezeného území,“ řekla tisková mluvčí města Denisa Šipošová.

Soutěžící by podle ní měli také vymezit plochy, které lze ještě zastavět, navrhnout architektonické řešení novostaveb, případně úpravy současných staveb. „Důležitým aspektem je i řešení parkování a dopravy v území,“ dodala.

Náměstí Svobody je posledním místem v městské památkové rezervaci nebo jejím okolí, kde zatím chybí projekt rekonstrukce a ani nebyla vypracována nebo zadána studie jeho oživení. „K vyhlášení soutěže nás vedl zájem investorů o volné plochy na náměstí,“ řekl starosta Petr Nezveda.

Výsledky soutěže budou známy v červnu. Autor vítězného návrhu získá odměnu ve výši tři sta tisíc korun, druhé a třetí místo pak dvě stě a sto tisíc korun. Po vyhlášení výsledků bude následovat veřejná výstava soutěžních návrhů.

Kompletní podmínky soutěže si můžete přečíst zde.