Na stadion se proto při kontrolním dni přišlo podívat kompletní vedení Znojma. „Tyto komplikace měly plánované práce natáhnout až o dva měsíce, což je pro nás nepředstavitelné. Po důkladném zvážení všech možností a po dohodě s firmou se nám nakonec podařilo domluvit, že na led se bude moci na konci září. Jiné řešení s ohledem na zdraví a bezpečnost neexistuje,“ informoval starosta Jan Grois.

Pro znojemské profesionální hokejisty, kteří hrají mezinárodní soutěž EBEL, to znamená jisté komplikace. „První zápas EBEL se měl podle plánu hrát ve Znojmě 16. září. Další pak 21. září. Problémy s opravami znamenají, že budeme vedení soutěže žádat o náhradní termíny zápasů. Předpokládám, že se odehrají někdy mezi říjnem a prosincem,“ řekl Deníku Rovnost manažer klubu Orli Znojmo Petr Veselý.

Hokejisté nyní trénují v Telči a budou možná jezdit také do nedalekých Moravských Budějovic. „Naštěstí vše víme poměrně včas, což nám usnadňuje přípravu na změny. Je to fakt, se kterým se musíme vyrovnat. Náš tým je profesionální a na výsledek by tento problém neměl mít vliv,“ dodal Veselý.

Podle prvního muže Znojma nelze v případě oprav nic uspěchat. „Je samozřejmě nepříjemné, že se tím pádem nestihne zářijový začátek EBEL ligy Orlů, kvůli fanouškům mě to mrzí o to více. Navíc se budou muset vyřešit i utkání mládežnických oddílů. Ale čpavek opravdu není sranda, tady musí hrát prim bezpečnost. Vždyť na ledě trénují stovky dětí i dospělých a na utkání chodí tisíce fanoušků,“ zdůraznil Grois.